KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning / akvatint 10974100
*
nr 1097 4100
Gerhard Nordström
(f. 1925), Sverige
Etsning / akvatint, Gerhard Nordström (f. 1925), 9/13, motivet: 19x29
Kondition: missfärgad
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2017
kl 18:24:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 19:31:56
1
Vinnande bud
- Tema
20 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Läs mer om Gerhard Nordström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvatint aquatint djuptryck etsning etsningar gerhard nordström grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
*
Gerhard Nordström
Kondition: missfärgad
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Gerhard Nordström
nr 1097 4100
Gerhard Nordström
(f. 1925), Sverige
Etsning / akvatint, Gerhard Nordström (f. 1925), 9/13, motivet: 19x29
Kondition: missfärgad
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/3 19:31:56 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1925 i Lund.Läs mer om Gerhard Nordström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvatint aquatint djuptryck etsning etsningar gerhard nordström grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06



